Základní informace o Alikanas

Letoviska Alikanas a Alyké najdeme na východním pobřeží ostrova Zakyntos. Od hlavního města jsou sice poměrně vzdálené, zato nabízejí i za nejteplejšího léta daleko příjemnější klima, než oblíbený jih ostrova. Mělké moře se zde pouze zvolna svažuje do moře, takže je vhodné i pro děti a slabší plavce. Na místní písečné pláži bývá také provozována řada vodních sportů, takže je zde během sezóny docela rušno.

Centrum Alykés je z jedné strany ohraničeno mořem, z té druhé salinami, tedy mělkými nádržemi, z kterých se ještě donedávna získávala odpařováním mořské vody sůl. Alikanas takto ohraničeno není, proto je také více rozptýleno po pobřeží a nedávno zde vyrostlo také několik větších hotelových komplexů.

Alikanas

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Z přírodních zajímavostí zde najdeme jednu z pouhých dvou řek ostrova Zakyntos, která se tu vlévá do moře. Správním střediskem této oblasti je obec Katastári, nad níž se zvedá mohutný hřeben Vrachíonas a už z okružní silnice, spojující obec se severem ostrova, se nabízí působivá vyhlídka na táhlý záliv Alykés, ale i severněji položený ostrov, Kefalónii.

Mapa města

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , letenky do Alikanas i ubytování v Alikanas.