Svátky a zajímavosti Řecka

Po celý rok můžete být v Řecku svědky četných slavností a svátků, jejichž kořeny sahají hluboko do historie této země. Naleznete zde regionální oslavy, stejně jako svátky slavící se po celé zemi, které umožňují místním obyvatel zpestřit každodenní život na pevnině i ostrovech. Vydáte-li se na dovolenou do Řecka právě v průběhu některého z těchto svátků, pak se vám naskytne jedinečný zážitek!

Řecko

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Největší ze všech těchto oslav jsou bezesporu Velikonoce, které jsou slaveny především na ostrovech Korfu, Skiathos a Karpathos, kde můžete být svědky opravdu honosných slavností. Toužíte- li prožít letošní Velikonoce nevšedním způsobem, pak vyžijte naši nabídku zájezdů do Řecka a poznejte na vlastní oči kulturu jižní Evropy a zvyky zdejších obyvatel, které jsou velmi odlišné od těch našich.

Velmi oblíbené jsou nejen návštěvy slavností velikonočních svátků, ale také návštěva významných náboženských památek pevninského Řecka i ostrovů. Jsou jimi například hora Mount Athos a klášterní komplex Meteora, ale také pozůstatky z dob Antiky, paláce Faistos a Knóssos či nádherné Athény.

Státní svátky


1. ledna: Protochroniá, Ágios Vasílios - Nový rok
6. ledna: Theofánia, Fóta - Svátek Tří králů
25. března: Méra enárksis, Evangelismós tis Theotókou - Den nezávislosti a Zvěstování Panně Marii
1. května: Protomagiá - Svátek práce a svátky jara
15. srpna: Koímisi tis Theotókou - Skon Panny Marie
28. října: Epétyos tu Óchi - Den „“óchi”
25. a 26. prosinec: Christúgenna - Vánoce

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější zájezdy do Řecka, letenky do Řecka i ubytování v Řecku.