Základní informace o Sivotě

Na jihovýchodním pobřeží ostrova Lefkáda najdeme malý přístav s rybářskou tradicí jménem Sivota. Leží v malebném zálivu vzdáleném asi 15 km od hlavního města. Poklidnou mořskou hladinu tu obklopují zelené kopce, které jako by byly potaženy mechovým kobercem. Ve svahu je vystavěno několik málo domečků, v přístavu kotví jachty i rybářské čluny a na malé kamínkové pláži si užívají teplého počasí opálení turisté. Sivota zkrátka vypadá jak vystřižená z katalogu cestovních kanceláří.

Sivota

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Ačkoliv tu v létě bývá poměrně živo, Sivota stále patří mezi jedno z klidnějších letovisek na Lefkádě. Na menší zdejší pláži máte možnost zapůjčení lehátka či slunečníku, občerstvit se můžete v řadě taveren a restaurací – oblíbené jsou především zdejší rybí speciality, které jsou vždy čerstvé a ulovené místními rybáři. Ve městě najdete také řadu hotelů, obchůdky se suvenýry i markety se zbožím denní potřeby.

Pokud by vás začala místní hlavní pláž nudit, můžete se vydat na obhlídku okolního pobřeží, kde najdete řadu dalších zátok a zákoutí s písečnými plážemi. Pro koho by snad byla nabídka tohoto letoviska příliš skromná, ten může navštívit nedaleké středisko Vassiliky, kde najde širokou škálu nejrůznějších služeb a zábav.

Mapa města

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , letenky do Sivoty i ubytování v Sivotě.