Základní informace o Lindosu

Lindos je populární turistické letovisko na východní straně ostrova přibližně 55 km jižně od hlavního města. Vyhledávané je díky svým historickým památkám, čistým a udržovaným plážím a cenově dostupnému ubytování. Město má za sebou bohatou historii a nejstarší památky zde sahají až do doby 3000 let př. n. l. Před založením města Rhodos, patřil Lindos spolu s městy Kamiros a Ialyssos k nejvýznamnějším městským státům na ostrově. Jelikož zde nenajdeme příliš úrodnou půdu, místní obyvatelé se po tisíciletí věnovali především obchodu a mořeplavectví. Již v 8. století př. n. l. vyplouvali zdejší lodě do Fénicie, Egypta, Attiky, na Krétu a Sicílii a také k osadám u Černého moře. Rozkvět města trval až do počátku 5. století př. n. l., kdy na ostrov přišli perská vojska, aby přinutila místní městské státy k tažení proti státům pevninského Řecka. V té době byla zničena většina Lindských lodí.

Lindos

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Po řecko-perských válkách význam města upadl. Lindos však dál zůstával nejvýznamnějším náboženským centrem ostrova. Zasloužil se o to apoštol Pavel, který sem přišel roku 43 n. l. šířit křesťanství. Místo jeho vylodění dodnes připomíná zátoka Agios Pavlos (Svatý Pavel). V pozdější éře johanitů se lindští obyvatelé vrátili k mořeplavectví a obchodu, jimiž byli známí i za turecké nadvlády.

V místní vesničce najdeme překrásné úzké uličky, které díky zákazu vjezdu dodnes dýchají historickou atmosférou. Pro turisty jsou zde připravené početné obchůdky se suvenýry a taverny vonící grilovaným masem. K vidění jsou vily z 15. až 18. století vystavěné tehdejšími bohatými měšťany a zdobené typickými mozaikami z kamínků.

Mapa města

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , letenky do Lindosu i ubytování v Lindosu.