Základní informace o Agios Nikitas

Agios Nikitas je oblíbeným letním letoviskem na západním pobřeží ostrova Lefkáda. Je obklopeno bujnou zelenou vegetací, což mu dodává velice příjemnou atmosféru. Na pláži tu najdeme příjemnou směs písku a malých kamínků, v létě však také veliké množství turistů, což nemusí všem návštěvníkům úplně vyhovovat. Naštěstí místní obyvatelé o tomto nedostatku dobře vědí, a proto během sezóny nabízejí pravidelné lodní plavby na nedaleké o poznání klidnější pláže. Na některé z nich můžete vyrazit i pěšky, zapůjčeným vozem či na skútru, některé jsou však přístupné pouze z moře a tak i v nejvyšší sezóně nabízejí dostatek klidu a soukromí.

Agios Nikitas

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Samotné městečko nabízí velkou možnost vyžití. Pro turisty je připravena řada restaurací a taveren nabízejících ne jen tradiční řecké pokrmy a plody moře, ale i stylové večery s hudbou a tancem. Komu by se zachtělo, může zkusit noční život zdejších barů, diskoték a nočních klubů, kterých je zdé také dostatek.

Krom toho si můžete v Agios Nikitas prohlédnout i malý kostelík nebo posedět v kavárně na místním nevelkém náměstí. Můžete se také vypravit do hlavního města Lefkasu, kam každý den jezdí několik autobusů. Zdatnější jedinci jsou dokonce schopni ujít tuto 12 kilometrů dlouhou trasu i pěšky. Je to zajímavá možnost turistiky nabízející netradiční pohled do vnitrozemí. Je však třeba varovat, že turistické stezky či značení byste zde hledali marně a cesta po krajnici úzkých silnic určitě není vhodná pro rodiny s dětmi.

Mapa města

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , letenky do Agios Nikitas i ubytování v Agios Nikitas.