Základní informace o Faliraki

Jedno z nejvyhlášenějších letovisek na ostrově, Faliraki, najdeme na vychodním pobřeží, zhruba 14 km jižně od hlavního města. Dříve tu stávala pouze malá rybářská vesnice, která se ale od 70. let minulého století začala postupně přizpůsobovat požadavkům cestovního ruchu. Již od 80. let bylo Faliraki nejoblíbenější turistickou destinací na ostrově.

Faliraki

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Architektonické či kulturní památky by jste zde hledali marně. Hlavním lákadlem je zde především bohatý noční život zprostředkovaný velkým množstvím barů, diskoték a nočních klubů. Za ním sem přijíždějí především mladí Britové, kteří Faliraki přirovnávají ke španělské Ibize, proslulé právě díky nekonečným nočním parties.

Ve Faliraki také najdeme velkou písečnou pláž s pozvolným vstupem do moře. Ta bývá především v blízkosti centra plná turistů. Kromě opalování, se jim zde nabízí velké množství vodních sportů jako je potápění, jízda na vodních lyží, motorové čluny a další. Podél pláže najdeme velké množství restaurací a taveren, nabízejících svým hostům kromě tradičních specialit také překrásný výhled na moře.

Příznivci klidnější dovolené si naopak přijdou na své v okrajových částech střediska dál od centra. Písčité a oblázkové pláže jsou zde okupovány o poznání menším mužstvím turistů a noční život tu nedosahuje takových rozměrů. Rodiny s dětmi zde jistě uvítají možnost návštěvy největšího aquaparku na ostrově, který jim přímo ve Falirakis nabízí velké množství moderních atrakcí.

Mapa města

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , letenky do Faliraki i ubytování ve Faliraki.