Základní informace o Karpathosu

Karpathos je malý poklidný řecký ostrov poblíž Kréty. Hlavní město je Pigadia. Dostupnost ostrova je letecky nebo trajektem. Hlavním zdrojem příjmů místních obyvatel je turistika a podle toho se k turistům i chovají. Zázemí pro turisty – hotely, restaurace, pláže – jsou na dobré úrovni podobně jako v celém Řecku. Ostrov je převáně kamenný s menším množstvím zeleně. Pláže jsem v okolí Pigadie kamenné s horším vstupem do vody. Západní strana je většinou písečná.

Karpathos

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Za zmínku stojí starořecká vesnice Olympos, dnes už tak trochu atrakce pro turisty. Dostanete se tam kombinovaně lodí a pak autobusem. Dá se projet i autem s maximální opatrností – buduje se zde silnice. Je nutno počítat s 26 km velmi pomalé jízdy. Nejlépe jeepem. Vesnice má svá specifika, je svým hospodářstvím soběstačná. Mladí lidé odcházejí z Olymposu za studiem, někteří mladí muži do Ameriky, dokonce mají i svoji komunitu v Chicagu. Nejstarší dcera se obvykle stará o dům a hospodářství a také dědí po rodičích majetek.

Karpathos je také sídlem Řeků, kteří se na stáří vracejí z USA, kam dříve emigrovali. Kupují pozemky a staví na nich pravé americké montované domy.

Mapa lokality

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , letenky na Karpathos i ubytování na Karpathosu.