Základní informace o Pythagoreionu

Turistické středisko Pythagoreion nalezneme na jihu ostrova Samos. Fakt, že nám název připomíná slavného matematika a filozofa Pythagora, není náhodný. Pythagoras se zde totiž narodil. Centrum městečka je tvořeno starobylými úzkými uličkami dýchajícími romantikou a atmosférou dávno ztracených časů. Najdeme zde však také přístav s velmi čilým ruchem, který zajišťuje dostatek příležitostí k posezení a pozorování přímořského cvrkotu, nebo naopak k procházkám a zábavě. Právě pro svou všestrannost patří Pythagoreion k jedněm z nejoblíbenějších letovisek na ostrově lákající ročně tisíce turistů všech věkových kategorií.

Pythagorion

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Ve městě najdete také dostatek příležitostí k občerstvení či posezení v řadě restaurací, taveren, barů a klubů. V tavernách můžete ochutnat čerstvé mořské speciality, ve velkých restauracích světovou kuchyni a na své si přijdou i milovníci rychlého občerstvení. Na některých místech vám k večernímu posezení zahraje i tradiční řecká hudba.

Místní městská pláž není nijak závratně veliká, poskytuje však veškerý potřebný komfort včetně možnosti pronájmu lehátek a slunečníků. V okolí pak najdeme řadu dalších menších i větších pláží, kde si lze vyzkoušet rozličné vodní sporty od potápění, přes jízdu na vodních lyžích až po půjčení motorového člunu.
Příznivci historie si kromě zbytků starého hlavího města, na nichž je dnešní obec vybudována, můžou prohlédnout také starobylý akvadukt či dochované části byzantských hradeb a antické vykopávky. Vstup k vykopávkám gymnasia a termálních lázní je volný. Nad městem navíc stával Artemidin chrám, jehož pozůstatky jsou dodnes patrné.

A kdo by chtěl, může v přístavu nasednout na loď a vydat se poznávat některé z okolních ostrovů, či zamířit až na nedaleké turecké pobřeží.

Mapa města

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , letenky do Pythagoreionu i ubytování v Pythagoreionu.