Základní informace o Agios Spiridonasu

Na severozápadě ostrova Korfu mezi letovisky Acharavi a Kassiopi můžeme nalézt malé poklidné městečko Agios Spiridonas. Stojí zde pouze pár menších hotelů, soukromých ubytování a taverniček. Přímo u maličké pláže stojí kaplička zasvěcená patronovi ostrova svatému Spiridonovi, podle níž získalo městečko své jméno. Hned za pláží pak začíná druhé největší jezero na ostrově, jezero Antoniotis. To oplývá především velkým množstvím ryb, rybolov je tu však zakázán.

Agios Spiridonas

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Od moře oddělují jezero dva kanály, mezi nimiž se rozprostírá ostrov Ekaterini. Na něm najdeme několik malých pláží i menší jehličnatý lesík. Ostrov se dá projít buď vnitrozemím na dohled od břehů jezera, nebo pasteveckými stezkami podél moře. Na nich můžete potkat i stádečko ovcí hlídané cvičeným ovčáckým psem. Ten hlídá svěřené stádo před případnými vetřelci, takže bude lepší, se ovcím i psům raději vyhnout.

Okolní krajina je poměrně plochá, takže dovoluje poznat okolí i těm jedincům, kterým kopcovitý terén moc nesedí. Přitom však úplně placatá není. Zástavbu na ostrově žádnou nenajdete. Při pěkném počasí je však odsud krásný výhled na Albánskou pevninu a její pobřeží.

Mapa města

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , letenky do Agios Spiridonas i ubytování v Agios Spiridonasu.