Zábava na Korfu

Jednou z možností, jak strávit na ostrově nezapomenutelnou dovolenou, je zaplatit si kurz potápění. Ty tu nabízí hned několik středisek, většinou na východním pobřeží ostrova. Zde bývá moře klidnější a také o něco teplejší, než na západním pobřeží, což je pro začátečníky ideální. Druhá strana ostrova však nabízí čistší vodu s větší viditelností a také bohatší podmořský život. I zde najdeme několik potápěčských základen, kde můžou začátečníci zkusit potápění z pláže a ti zkušenější také z lodi.

Korfu

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Kdo by chtěl poznávat mořský život bez toho, aby se namočil, může v Paleokastritse nastoupit na loď s proskleným dnem či přímo na žlutou ponorku a z jejich paluby podmořský život sledovat.

Na ostrově je samozřejmě možné vyzkoušet i další z řady vodních sportů, jako je tažení padáku za motorovým člunem či jízda na vodním skútru. A koho by mořská voda omrzela, může navštívit vodní park Aqualand. Návštěvníkům nabízí řadu moderních atrakcí, na kterých se vyřádí děti i dospělí. Najdeme zde všechny možné skluzavky, od těch mírných pro nejmenší, až po ty nejdivočejší. A pro ty, kdo by si snad nechtěli zvedat hladinu adrenalinu, ale jen si příjemně odpočinout je připraven bazén, v němž si na nafukovacím kruhu můžou užít klidné pohupování vln, kroužit areálem na umělé řece, či si vychutnat pohodlí bazénu s masážními tryskami.

Kdo by si chtěl užít stylovou dovolenou ne jen u moře, ale přímo na něm, má možnost pronájmu plachetnice či rovnou motorové jachty s kapitánem a českou stevardkou. V údolí Ropa nedaleko turistického letoviska Ermones najdete také osmnáctijamkové golfové hřiště.

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , letenky na Korfu i ubytování na Korfu.