Doprava na Korfu

Doprava na ostrov je možná dvěma způsoby. Ti pohodlnější jistě zvolí leteckou dopravu, která z Prahy na ostrov trvá necelé dvě hodiny. Některé cestovní kanceláře nabízí také lety do Prevezi na západním pobřeží Řecké pevniny, odkud cesta pokračuje autobusem a trajektem. Co se lodní dopravy týče, ta nejkratší cesta vede z přístavu v řecké Igoumenitse. Čeští turisté však většinou využíjí plavby z italských Benátek či Ancony.

Korfu

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Hromadná doprava na ostrově je zajišťována většinou moderními klimatizovanými autobusy. I zde, stejně jako jinde v Řecku, se však turisté musí smířit s tím, že čas není pro místní obyvatelé nijak důležitý. Jízdní řády ani přesné dodržování časů zde tedy nečekejte a obrňte se trpělivostí. Dříve či později nějáký autobus pojede. Mezi turistickými středisky a většími městy jezdí autobusy několikrát denně, s dopravou do malých vesniček ve vnitrozemí však může být problém.

Proto také většina turistů využívá spíše služeb místních půjčoven, kterých je zde více než dostatek. Půjčit si lze automobily různých značek, oblíbené skútry, čtyřkolky či kola. Vždy je přitom dobré, sjednat si předem plné pojištění, i když většina půjčoven ho nabízí automaticky. Nelze jej však sjednat například na skútry, a pokud pak dojde kupříkladu k poškození světel, bude po vás majitel žádat účast na škodě. Tyto sumy však nebývají nijak horentně vysoké. Co však vaši peněženku může mrzet, jsou pokuty za dopravní přestupky. Na Korfu najdeme poměrně hustou síť silnic, které sice většinou nedosahují nejvyšších kvalit, českým turistům však nebudou činit potíže. Co by ale potíže činit mohlo, je dopravní značení. To je sice přehledné a dobře umístěné, značky jsou však oproti těm českým zhruba poloviční.

Zajímavou variantou jak poznávat skryté romantické pláže je pak pronájem motorového člunu, který můžete řídit sami a bez licence. Na plážích bývá také často možnost půjčení vodního skútru, ty ale bývají dosti drahé.

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , letenky na Korfu i ubytování na Korfu.