Angelokastro (Řecko - Korfu)

Pevnost Angelokastro neboli andělský hrad, byla vystavěna ve 13. století na severozápadním pobřeží ostrova nedaleko Paleokastritsi. Jejím zakladatelem byl tyran z Epiru Michael Angelos II. Komnenos. Pevnost nechal postavit na skalnatém vrcholu těsně u moře. Díky své poloze nebyla nikdy dobyta a často poskytovala útočiště místním obyvatelům před nájezdy pirátů a barbarů.

Angelokastro

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Dnes se k pevnosti dostanete z vesnice Krii ležící přibližně 3 km od Paleokastritse. Silnice končí parkovištěm na úpatí skal. Odtud vede nahoru k pevnosti strmá stezka se spoustou schodů. Z pevnosti se dosud zachovala velká část hradeb a jeskyní kaple Agia Kyriaki. V ní dodnes najdeme ne jen staré nástěnné malby, ale také příbytky poustevníků vytesané přímo do skály. Z jižní části hradu je pak překrásný výhled na městečko Paleokastritsa, okolní pláže a hory.

Po návratu zpět na parkoviště, si můžete odpočinout v místní taverně. Její poloha, přímo pod skalami, vám během vašeho občerstvení naskytne pohled na monumentální vrchol s celou zříceninou.

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , letenky na Korfu i ubytování na Korfu.