Levkatas (Řecko - Lefkada)

Mys Levkatas tvoří nejjižnější část ostrova Lefkáda a v překladu jeho jméno znamená „Bílá skála“. Označovalo se tak toto místo již v době antického Řecka a později bylo základem pro pojmenování celého ostrova. O Levkatasu se ve svém díle zmiňuje dokonce i samotný Homér. A není jediným starověkým literátem spojeným s tímto místem. Básnířka Sapfó se údajně právě zde rozhodla skončit se životem, kvůli nešťastné lásce k muži jménem Phaeton, který její city neopětoval.

Levkatas

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Původně obyvatelé ostrova zasvětili celý mys bohům. Věřili, že právě zde sídlí duch bouřlivého moře. Okolo roku 400 př .n. l. zde stával také Apollónův chrám, do dnešních dnů se z něj však nic nezachovalo a na místě nejsou patrné ani zbytky rozvalin.

Benátčané později označovali mys názvem Doukato. Dodnes se s tímto pojmenováním setkáte v řadě průvodců, na ostrově je však místo známo spíše jako mys Levkatas. Najdete zde kromě historických zajímavostí také překrásné přírodní scenérie. Do moře zde padá 72 metrů vysoká bílá skála nabízející ze svého vrcholu překrásný výhled na tyrkysové moře i vzdálenou Kefalonii.

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , letenky na Lefkadu i ubytování na Lefkadě.