Doprava na Lefkadě

Ačkoliv je Lefkada ostrov, díky mostu je možná doprava na místo autobusem. Pravidelné linky spojují ostrov se všemi velkými městy Řecka. Co se letecké dopravy týče, Lefkáda nemá letiště a je třeba přistát v Preveze. Během sezóny sem však z Prahy lítají pravidelné spoje a na ostrov to odsud není nijak daleko. Další možností je cesta trajektem. Tu lze podniknout z řeckého Patrasu či Igumenitsi, nebo začít již v přístavech v Itálii.

Lefkada

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Hromadná doprava po ostrově je zajišťována autobusy společností K.T.E.L. Jedná se zpravidla o moderní klimatizované autobusy. Zastávky jsou zde na znamení a jízdné, které je o něco dražší než u nás, si přímo na palubě vybírá stevard během cesty. Pokud je na zastávkách umístěn jízdní řád, bývají v něm uvedeny pouze časy, kdy autobus vyjíždí z konečné zastávky. Nicméně ve většině hotelů mívají i jízdní řády nejbližších zastávek. Ty je ale lepší brát pouze jako orientační a na zastávku vyrazit radši o několik minut dříve a nedivit se ani v případě, že má autobus i více jak dvacet minut zpoždění.

Nejefektivnějším způsobem poznávání ostrova bývá cesta autem. Kromě vlastních vozů je možné využít i nabídky řady půjčoven. Je však dobré, dát si při půjčování vozu pozor, zda je automobil skutečně plně pojištěn a zda si půjčovna neúčtuje navíc taxu za ujeté kilometry. Ve městě je nejvyšší povolená rychlost 50 km/hod, mimo město pak 90 km/hod a předpisy není radno porušovat.

Levnější a stylovější variantou je pak zapůjčení skútru, který je na Lefkádě nejpopulárnějším dopravním prostředkem. Zde je třeba upozornit, že ač Řeka s helmou na skútru často neuvidíte, je zde její použití povinné a policie předpisy dobře hlídá.

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , letenky na Lefkadu i ubytování na Lefkadě.