Strofády (Řecko - Zakynthos)

Strofády, nebo také Plovoucí ostrovy, nalezneme přibližně 60 km jižně od ostrova Zakynthos. Svůj název dostaly díky své malé nadmořské výšce, která v nejvyšším bodě činí pouhých 10 metrů. Ostrovy tak z dálky vypadají, jako by jen klidně splývaly po mořské hladině.

Strofády

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Strofády se skládá z dvou ostrovů, menšího Arpya a většího Stamfány. Každoročně se ostrovy stávají útočištěm tisíců tažných ptáků, ale svůj domov zde má i 58 místních obyvatel. Ty žijí v opevněném byzantském klášteře svatého Dionýsia, patrona ostrova Zakynthos. Klášter byl založen v první polovině 13. století na větším z obou ostrovů. Daniel Sigoúros, který byl později známý právě jako Sv. Dionýsios zde nějakou dobu pobýval a také zde byl na své přání pohřben. Jeho ostatky tu už ale dnes nenaleznete, prázdný hrob je tu ale i bez nich náležitě opatrován.

Většina výletních lodí, které sem zamíří, vás zaveze také do místa známého jako Inousská propadlina. Ta dosahuje neuvěřitelné hloubky více 4500 metrů a je nejhlubším místem Jónského, ale také celého Středozemního moře.

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější zájezdy na Zakynthos, letenky na Zakynthos i ubytování na Zakynthosu.