SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!
Kocem 12 století se vlády nad ostrovem a také nad sousední Kefalonií chopili šlechtické rody Orsíni, d’Ánjou a Tókkos. Ti zde panovali celá tři staletí, než moc nad oběma ostrovy přejmuli Benátčané. Ti zde zavedli nechvalně známý aristokratický politický systém s knihou urozených a privilegovaných rodin „Libro d’Oro“. Dlouhé období benátské nadvlády mezi lety 1484 a 1797 však přineslo také velkorysé rozšíření a výstavbu města v okolí dnešního přístavu
Na konci vlády Benátčanů obsadili bez větších bojů ostrov Turci. Místní obyvatelé sice museli Sultánovi odvádět vysoké daně, ostrov však i přesto vzkvétal a poskytoval útočiště uprchlíkům z obsazených řeckých území. Ti sem přinášeli svou bohatou kulturu a tradice.
Po krátké době jejich nadvlády, padl ostrov do rukou milovaných Francouzů slibujících demokracii a rovná práva pro všechny. Byla spálena „Libro d’Oro”, ale také ustanovena nezávislá „Republika sedmi ostrovů“ jejímž garantem byla Rusko-turecká aliance.
Vládu nad novodobým státem pomalu přejímají Britové a rokem 1815 definitivně začíná půl století modernizace veřejné správy, infrastruktury a péče o veřejné zdraví. Budují se silnice, mosty, nemocnice, zatímco místní obyvatelstvo revoltuje a všemožně podporuje na pevnině probíhající boj o osvobození. Ke svobodnému Řecku byl ostrov připojen v květnu roku 1864. Do novodobé historie ostrova zasáhly také obě světové války a především velké zemětřesení 12. srpna 1953. To dosáhlo síly 7,3 stupňů Richterovy škály a zničilo většinu zdejších budov a památek.