Základní informace o Teplicích nad Metují

Na samém okraji Adršpašsko-teplických skal se nachází město či spíše městečko Teplice nad Metují. Mezi turisty je jeho název velmi dobře známý především a právě kvůli adršpašskému skalnímu městu, které se nachází nedaleko a patří k hojně navštěvované lokalitě. Ovšem i samy Teplice mají rozhodně co ukázat a stojí za návštěvu. První historická zmínka o nich pochází z roku 1362. Před touto dobou byla správa zdejších panství soustředěna do hradu Střmen. Po jeho zániku byla veškerá správa přenesena právě do teplické tvrze. Na konci 15. století však byla tvrz zbořena a místo ní byl postaven renesanční zámek, který dnes lidé nazývají přízviskem Horní. V roce 1614 se obec rozdělila a v její druhé části vznikl o čtyřicet let později nový, tentokrát barokní, zámek, nazývaný Dolní.

Teplice nad Metují

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Pokud se do města vydáte, určitě si nenechte ujít zdejší památky, které vás určitě okouzlí. Město nenabízí jen nedaleké pískovcové skály, ale i pravé historické skvosty. Mezi ně patří například kostel sv. Vavřince, kostel Panny Marie Pomocné na Kamenci nebo zámek v bývalých Horních Teplicích. Zde je nyní sídlo zdejšího městského úřadu. Za zhlédnutí stojí i zámek v bývalých Dolních Teplicích. V zámeckých zahradách najdete krásné sochy Léto a Podzim, které sem byly s největší pravděpodobností převezeny v 18. století ze zámku v Kuksu.

Kromě Adršpašsko-teplických skal se odsud můžete vydat i na mnohé jiné výlety. Turisty často láká například zřícenina hradu Skály, zámeček Bischofstein. Okolí je nádherné i pro cyklisty a v zimním období nejen pro sjezdaře, ale i běžkaře, které často uchvátí zdejší krásná příroda.

Vyžít se zde můžete i sportovně, a to nejen na kole či lyžích, ale můžete si zahrát i tenis, volejbal, softenis. K dispozici je koupaliště.

Mapa města

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější i ubytování v Teplicích nad Metují.