Základní informace o Josefově Dolu

Známým střediskem zimních i letních sportů je v Jizerských horách Josefův Důl. Nachází se v samém centru hor a lokalitu tvoří hlavně obec, jejíž historie sahá do 18. století. Vesnice stojí na břehu řeky Kamenice a její dějiny jsou spjaty se sklářstvím. První sklářská huť zde byla založena několik let po vzniku samotné obce, později, na počátku minulého století, ji nahradila modernější huť.

Josefův Důl

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Kromě samotného sklářství zde návštěvníci mohou obdivovat pseudogotický kostel Proměnění Páně, který byl postaven v polovině 19. století. Kromě architektury by vás mohly zaujmout tři vzácné oltářní obrazy od W. Kandlera. Josefův Důl je pověstný i pět set let starou lípou malolistou, která by měla podle pověstí být nejstarším stromem na Jablonecku.

Z Josefova Dolu se dostanete po velkém množství turistických i cyklistických tras na krásná místa Jizerských hor. V zimě zde najdete tři sjezdové lokality s každodenním provozem – Ski Lucifer, Jatka a Bukovka. Běžecké tratě najdete v areálu Lesana. Nad obcí se nachází největší přehrada Jizerských hor – Josefodolská přehrada. Najdete zde také rezervaci Jedlový Důl s peřejemi a 12 metrů vysokými vodopády.

Mapa města

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější i ubytování v Josefově Dolu.