Základní informace o Karlových Varech

V západní části republiky, tam, kde se stýká řeka Teplá a Ohře, zhruba 120 km od Prahy, se nachází Karlovy Vary. Představují neznámější a největší lázeňské město v ČR. Historie Karlových Varů sahá do 14. století, kdy je podle pověsti nechal vystavět Karel IV. poté, co náhodně se svojí loveckou družinou objevil termální prameny. Už v 16. století se lázně staly vyhledávaným střediskem měšťanů i šlechty. Z tohoto období se však kvůli přírodním pohromám dochovalo jen málo budov a většina architektonických památek pochází z 18. a 19. století.

Karlovy Vary

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Do Karlových Varů se jezdí lidé léčit hlavně s nemocemi zažívacího ústrojí, poruchami látkové výměny, dmou, obezitou a mnoha dalšími nemocemi. Karlovarská lázeňská terapie zahrnuje mnoho ozdravných procedur, k léčbě zde využívají jak staletími prověřené termální koupele a pitné kúry, tak i nejmodernější techniky jako je kryoterapie, laserová terapie a další. Vychutnat si zde můžete nejen klasickou lázeňskou kúru, ale i wellness pobyty, které jsou v současnosti velmi oblíbené.

Kromě vyhlášených lázní jsou Karlovy Vary známé i dalšími akcemi, hlavně kulturního a sportovního rázu. Nespočet turistů z Čech i zahraničí se sem sjíždí především kvůli Mezinárodnímu filmovému festivalu Karlovy Vary. Kromě nich se tady můžete každoročně setkat s hvězdami českého i světového formátu, potkat můžete nejen hollywoodské star, ale i režiséry, producenty a další slavné tváře.

Kromě festivalu se Karlovy Vary staly také dějištěm několika filmů jako James Bond: Casino Royal a další. Významné je lázeňské město i díky sportovním akcím. Na konci 19. století zde vzniklo dostihové závodiště, později zde vzniklo hřiště golfové, které se stalo prvním v celé zemi. Nejen tyto aktivity však můžete v Karlových Varech provozovat. Vydat se můžete do bazénů, na tenisové kurty a další sportoviště.

Mapa města

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější i ubytování v Karlových Varech.