Základní informace o Sušici

Město Sušice nebo též Brána Šumavy, jak se jim často říká, se nachází ve Svatoborské vrchovině ve výšce 465 metrů. Kdysi bývala královským městem, její počátky sahají až do doby kamenné, z tohoto období pochází zdejší archeologické nálezy. Našlo se zde i několik zlatých keltských mincí a z 11. století pochází slovanské kostrové pohřebiště objevené na úpatí Svatoboru. Jméno města značí suché místo uprostřed vodních toků Otavy a Roušarky. Samotná osada byla založena kolem roku 790 a první písemné zmínky pochází z roku 1233. Ve 13. století zde Přemysl Otakar II. vybudoval královské město. Sušicí pak vedla Zlatá obchodní stezka z Bavorska.

Sušice

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Město nabízí řadu kulturních i sportovních vyžití. Najdete tu velké množství turistických i cyklistických tras vedoucích do okolí bližšího i vzdálenějších koutů Šumavy. Typická je pro Sušici i vodní turistika a hipoturistika, která v současné době zažívá obrovský rozmach. Vidět krásy Šumavy ze hřbetu koně je opravdu nádherný zážitek a v Sušici i okolí najdete i farmy a různé majitelé koníren, kteří právě tento styl turistiky provozují.

V Sušici se můžete vydat do Muzea Šumavy, kde se dozvíte vše o nádherném koutu naší země, pokud však máte rádi trochu adrenalinu, rozhodně si nenechte ujít ani zdejší Off park. Zde vás čeká více než dva kilometry lan s 34 různými překážkami jako je Tarzaní skok, sjezd Svatoboru na speciálních terénních koloběžkách, rafting po Otavě, skákací boty Kiting, tandemové seskoky padákem, vyhlídkové lety nad Šumavou, či let horkovzdušným balonem. Vydat se můžete i na paintball a užít si zábavu.

Mapa města

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější i ubytování v Sušici.