Základní informace o Krušných horách

V Krušných horách na vás čeká spousta možností vyžití nejen v zimě, kdy se to tu hemží lyžaři, ale i v létě. Mnoho lidí se sem rádo vrací nejen v nejchladnějším období roku, ale i v jeho průběhu. Velmi oblíbená je zde cykloturistika, najdete zde mnoho tras, kam se vydat, turistických cílů je zde opravdu hodně a na své si přijdou jak cyklističtí profesionálové, tak i ti, kteří příliš na kole nejezdí. Patřičné cyklistické vyžití je zde i pro rodiny s dětmi.

Krušné hory

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Užít si můžete i jízdu na koloběžce, cestu s nordic walkingovými holemi, které na Klínovci i půjčují a další sporty. Oblíbenou zábavou, kterou v Krušných horách, na Klínovci, najdete a také si ji patřičně užijete, je tzv. geochasing. Jeho význam spočívá v hledání pokladů ukrytých ve schránkách. Ty jsou poschovávané ve volné přírodě. Najít je lze podle souřadnic GPS. Geochasing je výborná zábava pro děti i dospělé, můžete vytvořit družstva nebo se rozdělit na jednotlivce. Každopádně si při geochasingu užijete spoustu zábavy.

Na Klínovci je pro návštěvníky Krušných hor připraveno mnoho programů, pod vedením instruktorů se na chvíli můžete stát lukostřelci, golfisty nebo lanolezci. Připraveno je pro vás lanové centrum, golfové hřiště, ale i bobová dráha. Pokud holdujete trochu adrenalinovějším sportům, můžete vyzkoušet paragliding nebo tandemový seskok. Letní bobovou dráhu najdete čtyři km od Božího daru v Kurort Oberwiesenthal. Bobová dráha nefunguje jen v létě, ale pokud to počasí dovolí, od jara do podzimu.

Kromě těchto atrakcí si nedaleko Božího Daru můžete vychutnat i chůzi na sněžnicích, snowkiting a další atrakce.

Mapa lokality

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější i ubytování v Krušných horách.