Základní informace o Špindlerově Mlýně

Špindlerův Mlýn je město, které vzniklo díky kutání stříbra na Svatém Petru. První horníci se do těchto končin vydali v 16. století a kromě nich sem přišli i sběrači drahých kovů a dřevorubci. Poté, co zde byla těžba drahých kovů ukončena, rozvíjí se budní hospodářství, do hor se vydávají i poutníci a sběratelé léčivých rostlin. Budařství se velmi rozvíjí, zpočátku nabízí budaři vcelku skromné ubytování svým návštěvníkům, později však výrazně přizpůsobují svá hospodářská obydlí právě turistickému ruchu. Vznikají nové přístupové cesty, zlepšuje se zásobování, cestovní ruch zažívá skutečný rozmach.

Špindlerův Mlýn

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Významným dnem je pro místní obyvatele 13. červenec 1793, kdy byla díky patentu císaře Františka II. Povolena stavba zdejšího kostelíka. Měl nahradit kapličku, která se již rozpadala. Žádost o povolení poslal zdejší mlynář z do této doby neznámého městečka. Její vyřízení pak bylo adresováno do Špindlerova Mlýna.

Dnes je Špindlerův Mlýn jedno z nejznámějších měst v Krkonoších. Vyhledávají jej zejména turisté v zimě, protože se stal významným lyžařským střediskem. Konají se zde mezinárodní lyžařské závody, na své si však přijdou i neprofesionální lyžaři. Kromě toho sem spousta návštěvníků přijede i v létě, protože je uchvátila zdejší příroda. Špindlerův Mlýn se rozkládá v samém, srdci Krkonošského národního parku a jeho poloha ve výšce 710 – 850 m. n. m. Funguje coby klimatické lázně, které mají výrazně pozitivní vliv na dýchací ústrojí.

Známým turistickým cílem je i pramen řeky Labe, která protéká přímo Špindlerovým Mlýnem.

Mapa města

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější i ubytování ve Špindlerově Mlýně.