Základní informace o Bedřichově

Na horním toku Bílé Nisy leží ve výšce 707 m. n. m. bývalá sklářská osada. V současnosti patří k jednomu z nejvýznamnějších center zimní i letní rekreace v Jizerských horách. Historie Bedřichova sahá do 16. století, z této doby pochází první písemná zmínka o obci. Právě v roce 1598 podal sklářský mistr Peter Wander žádost majiteli frýdlantského a libereckého panství Melchiorovi z Redernu o povolení pálit dříví a výroby skla na některém z míst v jizerskohorských lesích. Melchior žádosti vyhověl a v následujících letech vznikla na horním toku Bílé Nisy sklárna, která dala vznik pozdějšímu Bedřichovu.

Bedřichov

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Bedřichov je místo samo o sobě velmi zajímavé a rozhodně stojí za návštěvu. Dýchne na vás duch minulosti, umění sklářských mistrů a také lyžařské atmosféry. K dispozici jsou zde v zimním období hned dva lyžařské areály. Jeden přímo v obci, nese název Malinovka a druhý se nachází asi čtyři kilometry odsud nad obcí Hrabětice. Jedná se o sjezdařský areál Severák, který se může chlubit nejen výborně upravenými sjezdovkami, ale i mnohakilometrovými upravenými tratěmi běžeckých stop. Celkem se zde můžete vydat až na sto třicet kilometrů dlouhou běžeckou trasu. Ve stopách magistrály se můžete dostat přes celé Jizerské hory až do Nového Města pod Smrkem, Jizerku nebo Albrechtic.

Na své si tady přijdete i v létě, kdy se po zdejších trasách můžete vydat pěšky i na kole. Bedřichov je opravdu významnou křižovatkou turistických a cyklistických tras. Navíc si tady můžete pronajmout tenisové kurty, vykoupat se v horských vodách na přehradě Černá Nisa nebo si zahrát bowling. Navíc je v okolí Bedřichova několik rozhleden, které určitě stojí za to navštívit. Podívat se můžete i na renesanční sklárnu, která se zachovala z konce 16. století.

Mapa města

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější i ubytování v Bedřichově.