Základní informace o Lužických horách

Lužické hory zahrnují pouze malý úsek českých pohoří, ležící mezi Libercem a Děčínem. Nejsou ani příliš vysoké, jejich nejvyšší vrcholy nedosahují ani úrovně vrchů Vysočiny, přesto patří k jedněm z nejoblíbenějších českých hor a k velmi vyhledávaným lokalitám, kam lidé jezdí nejen za zimní, ale i za letní dovolenou. Je zde spousta míst, která se stala známými a ročně je navštíví desetitisíce turistů. Pokud však patříte spíše k lidem, kteří mají rádi, klid, na své si přijdete také.

Lužické hory

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Nádherná zákoutí, skály, kde nepotkáte za celý den člověka a výhledy do okolí stojí za to. Mezi turisty jsou Lužické hory velmi oblíbené i kvůli rostlinstvu, lesům, protože více než polovinu jejich plochy právě stromy pokrývají. Pokochat se zde však můžete i nádhernými výhledy a panoramaty. Pokud se dostanete na některou z rozhleden, či ty nejvyšší vrcholy Lužických hor a rozhlédnete se kolem, přehlédnete nejen hory Lužické, ale i Jizerské a Krkonoše. Zároveň zde můžete prožít aktivní dovolenou.

Říká se, že nejkrásnější jsou Lužické hory na jaře a na podzim a něco na tom asi bude. Právě pro tu plochu lesů, které je zakrývají a výhledy z vyšších vrcholů a rozhleden, kdy můžete zhlédnout, jak se vše probouzí nebo naopak ukládá ke spánku. I léto je zde však krásné, o zimě nemluvě. Nenajdete zde sice extrémně dlouhé sjezdovky, ale je zde klid. A krásy přírody si můžete užít i v běžkařské stopě.

Mapa lokality

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější i ubytování v Lužických horách.