Základní informace o Šumavě

Na jihozápadní hranici České republiky, u hranic s Rakouskem a Německem, se rozkládá jeden z nejkrásnějších a nejzachovalejších koutů naší země – Šumava. Nádherný kraj, kde najdete jak velké množství turistů a veškerý komfort, tak i pusté lesy, louky a nádherně čistou přírodu, kde nepotkáte živé duše. Přesně taková je Šumava. Pokud se sem rozhodnete vydat – ať už v zimě nebo v létě, rozhodně budete mít co dělat a nebudete litovat. Vybrat si můžete zcela podle svého gusta.

Šumava

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

V zimě určitě oceníte velké množství lyžařských středisek, které se málem předhánějí v nabídce pro turisty. Nechybí zde kromě sjezdovek nejrůznějších náročností ani snowparky, snowtubing a další atrakce. Samozřejmostí jsou výborně udržované a značené běžkařské tratě. V jednotlivých lokalitách se na sebe vzájemně napojují, takže se na lyžích dá vlastně objet téměř celá Šumava.

V létě se můžete toulat liduprázdnými lesy a loukami Novohradských hor nebo se vydat do turisticky velmi oblíbených destinací jako jsou Kašperské Hory, Lipenská nádrž či Rabí, kde můžete očekávat veškerý komfort. Šumava je také protkaná mnoha naučnými stezkami, technickými památkami a samozřejmě turistickými značkami. Její část leží v Národním parku, proto zde návštěvník musí dbát všech doporučení a neohrožovat ani sebe ani přírodu kolem sebe.

Na Šumavě můžete využít nejrůznějších moderních atrakcí, jako je paintball, off park, kde můžete překonávat svůj strach a zyvšovat adrenalin, svézt se v rámci hippoturistiky na hřbetech koní či lam a obejvovat krásy tohoto kraje. Nejvyšším vrchem Šumavy je Velký javor, ležící ve výšce 1456 metrů na bavorské straně hor. Na české je to vrch Plechý (1378 m).

Mapa lokality

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější i ubytování na Šumavě.