Základní informace o Františkových Lázních

Františkovy Lázně jsou městem pojmenovaným po samotném císaři Františku I., který je považován za jejich zakladatele. Město vzniklo v roce 1793. Původně byly jen venkovskými lázněmi s jedním pramenem – zvaným Františkův, dřevěnou kolonádou, několika lázeňskými domy. Velmi rychle se však staly jedněmi z nejvyhledávanějších lázní v Evropě. Vesnice byla postupně rozšířena o Národní třídu s lázeňským korzem a také další komunikace. Aby městu dodali lázeňský punc, obklopili jeho obyvatelé dnešní historické centrum anglickými parky. Tak vznikly jedny z nejkrásnějších lázní v celé Evropě, kam se sjížděla nejen společenská smetánka.

Františkovy Lázně

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Na město byly povýšeny v roce 1865 císařem Františkem Josefem I. A před první světovou válkou dosáhly svého největšího rozkvětu. Po 2. světové válce byly znárodněny a vznikl jeden velký státní podnik, kdy jejich vývoj naprosto ustrnul a nikam se dále nerozvíjel.

Po revoluci, v roce 1991, se stala vlastníkem lázní soukromá osoba a od té doby opět vzkvétají. Rozhodně stojí za návštěvu. Pokud se sem vypravíte, čeká vás nejen pravá lázeňská atmosféra s lázeňskými oplatky, kolonádou a zdravou vodou, ale i historický a kulturní zážitek. Františkovy Lázně byly vyhlášeny městskou památkovou rezervací a na jejich historii je mnoho, co obdivovat. Samozřejmostí je zdejší zábava. Velké množství diskoték, klubů a barů či restaurací, je připraveno nejen pro lázeňské hosty, ale i pro turisty.

Mapa města

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější i ubytování v Františkových Lázních.