Základní informace o Božím Daru

V Krušných horách najdete nejvýše položené městečko ve střední Evropě. Ve výšce 1028 metrů leží nedaleko hranic s Německem Boží Dar. Autobusem se dostanete přímo do městečka a v zimní sezóně zde samozřejmě jezdí skibus. V areálu najdete i velkokapacitní parkoviště, které pojme 240 aut. V blízkosti městečka je situován ski areál Neklid, který svým návštěvníkům nabízí vše, co by od něj mohli čekat. K dispozici je parkoviště, půjčovny lyží a snowboardů, školy lyžování a nechybí ani rychlé občerstvení.

Boží Dar

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Na sjezdovkách si zde přijdou na své všichni – i ti, co se sjezdovým lyžováním začínají, tak ti pokročilejší. Svahy jsou dlouhé od 300 do 1000 metrů. Škála tratí se pohybuje od lehkých až po střední obtížnost. Snowboardisté se mohou vyřádit ve snow parku. Osvětlená je jedna sjezdovka a na ní můžete samozřejmě využít večerního lyžování. Dalším skiareálem, který najdete přímo v srdci Božího Daru, je Novako. Tento lyžařský komplex je vybudován tak, aby se zde bavili hlavně začátečníci, rodiny s dětmi a senioři.

Součástí vybavení je moderní vlek, na kterém zvládnou jet i velmi malé děti. Navíc se zde provozovatelé zaměřili na služby, výborně vybavená je půjčovna lyží a snowboardů, lyžařská škola, dětské lyžařské hřiště, občerstvení nebo prodejna lyžařského oblečení.

Každý večer se zde můžete vydat na večerní lyžování. Velkou zdejší atrakcí, zejména pro ty, kdo mají rádi trochu adrenalinu, je snowtubing, tedy jízda na nafukovacích duších, kde bývá plno a této zábavě přichází na chuť nejen ti nejmladší lyžaři, ale i jejich rodiče. Celý areál je udržován umělým sněhem a denně strojově upravován.

Kromě sjezdovkového areálu se v okolí Božího Daru nachází samozřejmě velké množství běžeckých tratí. Projet se můžete po sedmdesáti kilometrech udržovaných stop, které jsou propojené až do Německa.

Mapa města

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější i ubytování v Božím Daru.