Turecko - IstanbulTurecko

Velký bazar (Turecko - Istanbul)

Velký bazar je jedním z nejznámějších míst, kde se dá v Istanbulu nakupovat. Bazar leží blízko od Istanbulské univerzity. Je tvořen tisícem obchůdků, které dohromady vytvářejí spletité bludiště. Orientace je tu velmi složitá a tak se i vyrábí mapky pro turisty, aby se v tom obrovském množství obchůdků dočista neztratili. Velký bazar je takové město ve městě. Žije svým vlastním životem. Pro ztracené turisty tu platí jedno pravidlo. Pokud chcete nalézt východ, musíte jít směrem nahoru do kopce.

Velký bazar

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Celý bazar by měl být rozdělen do mnoha sekcí, ale je fakt že se tu všechno více méně prolíná. Sekce s kůží, zlatem a dalšími tu jsou, ale i mezi nimi nalezneme mnoho výrobků, co by do kategorie vůbec nepatřili. Prodavači tu jsou velmi milí. Ochotně všechno svoje zboží ukážou. Mnohokrát i z ceny sleví a vždy s úsměvem vše svým zákazníkům vysvětlí. Pravdou ovšem je, že pokud krámek opustíte a pustíte se do dalších uliček, tak už ho pravděpodobně nikdy znova nenajdete. Je to tu prostě úplný labyrint.

Velký bazar nemá historický ani architektonický význam. Opravdu to je jen obyčejný, ale obrovský trh, který tu slouží i pro potřeby občanů. Pravdou ale zůstává, že za návštěvu opravdu stojí. Smlouvání je tu na denním pořádku a tak tu vytváří nezapomenutelnou atmosféru.

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější zájezdy do Istanbulu, letenky do Istanbulu i ubytování v Istanbulu.