Turecko - IstanbulTurecko

Okolí Istanbulu

V okolí Istanbulu se nachází mnoho zajímavých míst, které stojí za to navštívit. Jedním z nich je les Yedikule. Dá se do něj dostat příměstským vlakem, který jede do Sirkeci-Halkali. Les odedávna obdivují turisté pro jeho zachovanou přírodní krásu, ale také je z něj nádherný výhled na hradby. Cesta vlakem do lesa trvá asi půl hodiny, ale jelikož vlaky jezdí každých 15 minut tak dopravit se tam i zpět není žádný problém. Dalším oblíbeným místem v okolí je Kilyos. Nachází se u pobřeží Černého moře na evropské straně. Cesta do Kilyosu běžně trvá asi půl hodiny autem. Kilyos je vesnice ve které se nachází mnoho pláží. Většina z nich je ale soukromá nebo jen pro členy. Členství je si možné pořídit za finanční poplatek.

Istanbul

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Další zajímavou blízkou vesničkou je vesnice Polonezkoy. Její vzdálenost od centra je asi 20 km. Tato vesnička byla založena v 19. století. Místní osadníci jí dali ráz, který si udržela až dodnes. Další navštěvovanou oblastí je oblast Sile. Leží na Antalisjské straně na pobřeží Černého moře. Je vzdálena asi 45 minut cesty od centra. Místní zvláštností je látka, která se jmenuje Sile Bezi. Vyrábí se pouze tady. Je to speciální druh bavlny.

Typický je pro tuto oblast rybolov, ale nachází se tu i mnohé pláže, které za navštívení stojí. Povrch pláží tu je ale členitý a dochází tu i k sesypům a pohybům dna, a tak plavání je tu doporučováno jen zkušeným plavcům. Každý rok zde utone několik lidí. Pro turisty, kteří očekávají od své dovolené relax, Istanbul nabízí oblast Silivri. Silivri leží 45 minut od centra. Silivri nabízí spoustu nádherných a klidných pláží.

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější zájezdy do Istanbulu, letenky do Istanbulu i ubytování v Istanbulu.