Turecko - IstanbulTurecko

Topkapi Saray (Turecko - Istanbul)

Topkapi Saray je palác v Istanbulu, jinak také nazývaný palác Topkapi. Patří k jedné z nejnavštěvovanějších památek v Istanbulu. Dříve sloužil jako sídlo sultánů. Je to opravdu honosná budova s mnoha prvky, které jinde neuvidíte. Palác je velmi rozsáhlí a tak bez mapy se stává okamžitě nekonečným labyrintem. Mapa se dá zakoupit u vchodu a je opravdu nutná. I s mapou se tu většina turistů ztratí, natož bez ní.

Topkapi Saray

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Palác se pyšní mnoha místnostmi, které jsou dodnes zařízené jako za dob sultána. Takže se tu seznámíte s jeho běžným životem. Je tu také možnost navštívit sultánský harém, je to místo s bazénky, kde trávil sultán svůj volný čas s konkubínami. Kachličky, které jsou zde k vidění, jsou opravdový unikát.

Palác Topkapi skrývá tak jeden z největších diamantů na světě. A to diamant není jediná cennost, co zde je. Je tu také možné shlédnout mnoho drahocenných šperků. Pro ty kdo mají rádi šperky a staré mince tu je připravena mimořádná klenotnice. Pravdou ovšem je, že za většinu prohlídek raritních předmětů, se tu platí zvlášť.

Další zajímavou místností tu je místnost s islámskými artefakty. Už u vchodu je zde připomenuta nutnost chovat se tiše a pokorně. Je to tu považováno za svaté místo. Jsou tu totiž ukryty tak vzácné artefakty, jako je vlas Proroka, slza Proroka a další cennosti. Faktem ale je, že uvidíte jen nablýskanou krabičku, v které pravděpodobně ani nic není. Slza jako voda by se asi těžko takhle dlouho uchovala. Palác Topkapi je úžasné místo, je z něj i nádherný výhled na Zlatý rok nebo Bospor.

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější zájezdy do Istanbulu, letenky do Istanbulu i ubytování v Istanbulu.