Turecko - AntalyaTurecko

Základní informace o Antalyi

Antalya je město s dvěma miliony obyvatel. Leží na pobřeží Středozemního moře. Je to velmi oblíbené turistické centrum. Antalaya se dělí na staré město a přilehlé hotelové komplexy. Turisté navštěvují jak staré město, tak i hotelové komplexy východně a západně od centra. Antalya je centrem oblasti zvané Turecká riviéra.

Antalya

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Spousta turistů si plete města Antalya a Alanya. Faktem ale je, že od sebe leží asi 100 km daleko. V Antalye nalezneme spoustu příjemných pláží. Nejoblíbenější je západní antalyjská pláž Konyaalti. Východní část Antalyi je poněkud hornatá. Město tam stojí na vysokých a strmých útesech, které znesnadňují přístup k moři. Tamní oblast se nazývá oblast Lara.

Turisté se ale nemožnosti koupání bát nemusí. Hlavní hotelový komplex Lara leží až daleko na jihovýchod od města a tak i tam se nacházejí dlouhé pláže. Tato poloha je ale nevýhodná dlouhou vzdáleností od centra města. V Antalye jsou ceny docela levné. Nabídka ubytování i gastronomická je tak široká, že poskytovatelé musí jít s cenami co nejvíce dolů.

I když jsou tu ceny za jídlo nízké, tak na kvalitě to rozhodně neubírá. V centru nalezneme mnoho atraktivních restaurací a barů.

Nejnavštěvovanějším místem Antalye je starý přístav. Nachází se pod starým městem. Vodopády padající do moře tu uchvátí každého, kdo je shlédne.

Mapa města

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , letenky do Antalye i ubytování v Antalyi.