Turecko - BodrumTurecko

Základní informace o Bodrumu

Bodrum je malé přístavní město v Turecku. Leží na břehu Egejského moře v provincii Mugla na pobřeží poloostrova Bodrum, asi 80 km od města Marmaris. Nachází se poblíž řeckého ostrova Kos. V letní sezóně denně vyplouvají z Bodrum trajekty na řecké ostrovy Kos, Rhodos, Simi a Kalymnos. Nejbližším letištěm je Bodrum Milas, přibližně 35 km od města.

Bodrum

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Bodrum je mezinárodním místem jachtingu. Nachází se zde kotviště jachet a dřevěných plachetnic. Bodrum patří k vyhledávaným turistickým destinacím v Turecku. Původně malá rybářská vesnice vznikla na místě starobylého města Halikarnassos. Město samotné je kombinací antické historie a moderního letoviska. Bodrum je místem, kde stál jeden ze 7 divů starověkého světa – Mausólovo mauzoleum. Významnou historickou památkou je pevnost Bodrum sloužící v současnosti jako muzeum, ruiny římského divadla, nejlépe dochovaná stavba města Halikarnassos a větrné mlýny z poloviny 18 století. Pláže města Bodrum leží hlavně na východní straně. Zde se nachází také většina nočních klubů, restaurací a barů.

V Bodrum je několik potápěčských lokalit. Z téměř všech pláží vyplouvají výletní lodě do míst nedostupných autem. V letních měsících probíhají na hradě Bodrum festivaly a koncerty.

Mapa města

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , letenky do Bodrumu i ubytování v Bodrumu.