Turecko - IstanbulTurecko

Městské části Istanbulu

Istanbul se skládá z 27 městských částí. Mezi ty největší patří Silivri, Catalca, Arnavutkoy, Sile, Eyup a Beykoz. Tou nejznámější částí je část Sultanahmet. Sultanahmet je někdy přirovnáván k Starému městu v Praze, nebo také k Hradčanům. Tato čtvrť leží na špici poloostrova a tak jí omývají moře. Ze severu je ohraničena zátokou nazývanou Zlatý roh. Z druhé strany tu je zase Marmanské moře.

Istanbul

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

V této městské čtvrti je mnoho pozoruhodných staveb jako například Modrá mešita, Hagia Sofia (dnes muzeum), palác Topkapi, Yerebatanská cisterna, Obelisky a sloupy v oblasti bývalého stadionu. Sultanahmed je známý svými malými romantickými uličkami. Místní archeologické vykopávky tu jsou taky velmi četné. Ubytovat se tu dá také velmi snadno. Ulice, které vedou k Marmanskému moři, skrývají širokou škálu nabídek ubytování pro turisty.

Na velké části rozlohy Sultanahmedu najdeme malebné obchůdky, domky a také hrobky. Na tuto část naléhá obchodní čtvrť se známým Velkým bazarem. Do 19. století tu také vládl panovník Turecka. Následně se jeho sídlo přemístilo do Ankary. Palác Topkapi býval sídlem panovníků. Název Sultanahmet vzniknul dle sultána Ahmeta, který se proslavil velkou podporou architektury. Nechal také postavit Modrou mešitu. Neexistuje turista, který by se při návštěvě Istanbulu nezastavil v této čtvrti. S tím ale také souvisí to, že během sezóny se tu téměř nedá hnout.

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější zájezdy do Istanbulu, letenky do Istanbulu i ubytování v Istanbulu.