Turecko - BursaTurecko

Základní informace o Burse

Bursa je čtvrté nejlidnatější město v Turecku, s téměř 1,5 milionem obyvatel. Ve městě žije velký počet imigrantů z Bulharska či národní migrace.

První zmínka o městě, tehdy ještě s názvem Cius je z doby vlády krále Filipa V. Makedonského, z roku 202 př. n. l., kdy král daroval město králi tehdejší Bithýnie, Prusiovi I. Město bylo pojmenováno po něm, a název se zkomolil časem na Bursa.

Bursa

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Není to vůbec turisty obsazené město. Většina obyvatel si turistů váží a pro mnoho z nich budete prvním cizincem. Anglicky umí tak jeden člověk ze sta. Hlavními lákadly města jsou lyžařská centra v nedalekých horách (Uludağ) a mauzoleum tureckých sultánů, muzeum města. Přímo ve středu města na kopci je rozhledna. Z Bursy lze vycestovat - asi 20 minut jízdy minibusem, do malebné vesničky Cumalikaze, dále je možné jet k přímořské vesnici Mudánie. Historické centrum je velmi malé a příjemné. Je zde velký bazar, který působí daleko přirozeněji než velký bazar v Istanbulu. Dále jsou v centru dvě velké historické mešity a řada menších novějších.

Mapa města

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , letenky do Bursy i ubytování v Burse.