Turecko - IstanbulTurecko

Palác Dolmabahce (Turecko - Istanbul)

Palác Dolmabahce leží na březích Bosporu. Byl postaven v empíru v polovině 19. století. Je to reprezentační palác a sídlo sultána. Výstavba paláce proběhla podle návrhu arménského architekta Karabeta Balyana. V roce 1855 se do paláce přestěhoval sultán Abdulmecit I. i se svým dvorem. Říká se dokonce, že to byla jedna z nejdražších staveb v dějinách Istanbulu a že přispěla i ke zkrachování země. Palác se honosí přepychovým interiérem zařízeným v orientálním stylu. Zlato a brokátové kameny jsou tu běžným prvkem honosného interiéru.

Palác Dolmabahce

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Tento palác leží na rozloze 700 tisíc metrů čtverečních. Jedná se o velký komplex paláců, pavilonů, mešit, fontán a nádvoří. Celý komplex se dělí na čtyři nádvoří a komplex harému. Má 250 pokojů, 43 sálů, místnosti jsou vybavené nejvzácnějšími koberci a nábytkem. Tento palác je opravdu přepychový, stavba připomíná doslova sultánské sídlo známé z pohádek Tisíců a jedné noci.

Palác je zpřístupněný pouze s průvodcem. Jsou tu vytyčené dvě prohlídkové trasy. Vstupné do paláce je ale dost drahé. V přepočtu vyjde asi na 600 Kč.

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější zájezdy do Istanbulu, letenky do Istanbulu i ubytování v Istanbulu.