Turecko - IstanbulTurecko

Nakupování v Istanbulu

V Istanbulu se dá platit jak místní měnou, což je turecká lira, tak ale i Eurama. Eurem se v Istanbulu dá platit na hlavních turistických třídách. Výměna peněz ale nebývá žádný problém. Banky v Istanbulu jsou téměř na každém rohu a tak směnit peníze je možné klidně až zde. Výhodné je si směnit peníze až na místě. A to jen tolik, kolik je potřeba. S výměnou z lir na evropské bankovky bývá občas problém. Bankomaty tu jsou také naprosto běžnou věcí. Obchody tu mívaj otevřeno od pondělí do soboty. První věc, na kterou v Istanbulských obchodech narazíte jsou bezpečnostní vstupy do obchodů.

Istanbul

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Nejznámějším nákupním centrem je asi Velký bazar. Patří k němu asi 4400 obchodů. Tvrdí se, že to je jedno z nejstarších obchodních center na světě. Labyrint obchodů je tu velmi složitý a tak ztratit se mezi malebnými obchůdky tu bývá naprosto běžné.

Pokud byste si chtěli koupit pravé hedvábí či kvalitní oděvy tak místem první volby je rozhodně obchod zvaný Dervis. Najdeme ho na ulici Keseciler Sokak. Orientální zboží a šperky je zas výhodné nakoupit v obchodu zvaném Chalabi. Je to nejstarší obchod se šperky v Istanbulu. Tradiční turecké výrobky, často ručně vyráběné jsou nejvíce v obchodě s názvem Deli Kizin Yeri. V Deli Kizin Yeri junior nalezneme hračkářství a obchod pro děti. Turisté si většinou chtějí z Turecka dovést nějaký kvalitní koberec. I v Istanbulu je možné jej získat. Nejlepší jsou obchody s názvem Mevlana.

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější zájezdy do Istanbulu, letenky do Istanbulu i ubytování v Istanbulu.