Turecko - AnkaraTurecko

Základní informace o Ankaře

Ankara je hlavní město Turecka. Je to druhé největší město po Istanbulu. Žije tu něco málo přes 4 miliony obyvatel. Název města se vyvíjel po dlouhá léta. Nejprve to bylo kulturní centrum Ankuwaš, ve starověku a středověku se nazývalo Ánkyra. Po osídlení Turky se město dostalo do podvědomí pod názvem Angora. Říká se, že svůj název Ankara získala od řeky Angary.

Ankara

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Ankara je důležité průmyslové město. Také se tu nachází centrum vlády, nalezneme tu také mnoho ambasád. Ankara je centrum obchodu, turismu. Je to strategické centrum. Dříve bylo pověstné výrobou a exportem srstí angorské kozy, angorské vlny, hrušek, medu.

Známá a chovateli oblíbená je také Angorská kočka. Historické centrum města se nachází na skalnatém kopci, který se tyčí 150 metrů nad mořem. Ankara se nachází v jednom z nejsušších míst v Turecku. Je obklopena převážně stepní vegetací s výjimkou zalesněné oblasti na jižním okraji. Ankaru lze považovat za zelené město.

Ankara je velmi staré město s rozmanitými památkami. Jsou tu mnohé helenistické, římské, byzantské a osmanské archeologická naleziště. Oblíbeným místem turistů je blízký kopec s výhledem na město. Je korunován zříceninou starého hradu.

Mapa města

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , letenky do Ankary i ubytování v Ankaře.