Turecko - IstanbulTurecko

Egyptský bazar (Turecko - Istanbul)

Bazary jsou v Istanbulu velmi oblíbené. I když největším bazarem tu je bez debat Velký bazar, tak i Egyptský bazar má své kouzlo, pro který stojí za to ho navštívit. Nachází se poněkud opodál, dalo by se říci pod Velkým bazarem. Svojí rozlohou zasahuje až kousek od moře a Nové mešity. Rozlohou na tom není tak dobře jako Velký bazar, ale nabízí zase jiné přednosti. Specialitou tohoto bazaru je koření. Koření, které nekoupíte tady, prostě neexistuje. Sáhodlouhé pulty s nejrůznějšími dózami, od těch méně kvalitních po ty nejluxusnější, tak to je Egyptský bazar.

Egyptský bazar

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Při nákupu je dobré vědět obvykle nakupované množství. Sto gramů je takové optimum, při koupi 50 gramů a méně se už na vás budou všichni koukat poněkud podivně. Běžnou praxí tu je koření před nákupem ochutnat, otestovat konzistenci, kvalitu a jakost. Pro koření si sem chodí i ti největší gurmáni, takže obchodníci jsou tu na degustaci zvyklí. Prodejci jsou tu stejně jako v celém Istanbulu velmi milí. I neznalcům rádi poradí jaké koření nejlépe zvolit a na co se přesně hodí.

Při nákupu vám dají ochutnat nějaké ty sladkosti či jiné místní speciality. Pohostinnost a péče o zákazníka je tu opravdu ukázková. Další specifickou surovinou, co tu lze pořídit, je čaj i veškeré čajové příslušenství. Tento bazar vám rozhodně podráždí všechny chuťové buňky a rozhodně nebudete litovat koření odtud dovezeného domů.

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější zájezdy do Istanbulu, letenky do Istanbulu i ubytování v Istanbulu.