Počasí v Bulharsku

Průměrné teploty

MěsícPrůměrná měsíční teplotaPrůměrný měs. úhrn srážek
leden 2 58
únor 3,5 52
březen 6 53
duben 11 26
květen 16 36
červen 20,5 49
červenec 23 63
srpen 23 35
září 19,5 47
říjen 14,5 64
listopad 9,5 40
prosinec 4,5 58

V severní části Bulharska panuje mírné kontinentální podnebí, pro které je typické horké suché léto a studená vlhká zima. V jižních oblastech Bulharska a na pobřeží Černého moře panuje klima středomořské. Průměrná teplota vzduchu v přímořských oblastech Bulharska dosahuje přibližně 24°C. Oblastem s vyšší nadmořskou výškou (pohoří Rodopy a Pirin) vládne horské klima, pro něž jsou typické nižší teploty a větší množství srážek, včetně sněhových. Srážkově nejbohatším ročním obdobím je v Bulharsku jaro.

Teplota vody v Černém moři dosahuje v létě až 28°C. Mořská voda u břehů Bulharska se velmi rychle ohřívá a jen pozvolna ochlazuje, což je vlastnost mezi milovníky vodních radovánek velmi ceněná. Nejvhodnější období pro návštěvu Bulharska jsou letní měsíce, červen až srpen. Dny se v této době vyznačují nejdelším slunečním svitem a nejvyššími denními teplotami. Pro obdivování přírodních krás nebo historických památek se lépe hodí měsíce duben, květen nebo září. Lyžařská sezóna probíhá v Bulharsku od prosince do dubna.

Lokální předpověď

Achtopol, Albena, Balčik, Blagoevgrad, Burgas, Carevo, Černomorec, Chaskovo, Djuni, Dobrič, Elenite, Kiten, Kranevo, Lozenec, Melnik, Nesebar, Obzor, Pazardžik, Pernik, Plevno, Plovdiv, Pomorie, Primorsko, Ravda, Ruse, Silistra, Sluneční pobřeží, Sofie, Sozopol, Stara Zagora, Šumen, Svatý Konstantin, Svatý Vlas, Varna, Veliko Tărnovo, Zlaté písky

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější zájezdy do Bulharska, letenky do Bulharska i ubytování v Bulharsku.