Základní informace o Zlatých píscích

Letovisko Zlaté písky je největším letoviskem na severním černomořském pobřeží, jeho rozloha je 1 800 hektarů. Ze Zlatých písků je to pouhých 18 km do letoviska Varna. Zlaté písky jsou ze severu ohraničeny městem Kranevo a z jihu letoviskem Svatý Konstantin.

Zlaté písky jsou proslulé svou krásnou pláží, která se táhne v délce čtyř kilometrů a dosahuje šířky až 100 metrů. Téměř celou pláž Zlatých písků kopíruje hranice stejnojmenného národního parku Zlaté písky. Nad letoviskem se vypínají mohutné vápencové struktury, které svůj dnešní charakteristický vzhled získaly působením eroze a sesuvů. Zlaté Písky, jak už samotný název říká, se proslavily nejčistším pískem ze všech letovisek na pobřeží Černého moře. A společně s nádhernými lesy a čistými potůčky dělají z tohoto letoviska perlu na černomořském pobřeží. Teplota během sezóny je téměř konstantní a pohybuje se okolo 27°C.

Zlaté písky

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Letovisko Zlaté písky má kasino, mnoho barů, hřiště pro minigolf, dobré zázemí pro vodní sporty, jak vybavení, tak instruktory. Během sezóny se můžete zúčastnit soutěže O nejsilnějšího muže, Miss, soutěží pro vaše zvířecí miláčky, několika sportovních turnajů apod.

Mapa města

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , letenky do Zlatých písků i ubytování ve Zlatých píscích.