Nesebar (Bulharsko)

Toto krásné historické město se nachází na seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Najdeme je na poloostrově a jediné spojení s pevninou je úzkou šíjí, která je kvůli své oblíbenosti pod neustálým náporem turistů a to hlavně v letních měsících. Město je charakteristické svoji jedinečnou dřevěnou pobřežní architekturou pocházející z 19. století a se sbírkou středověkých kostelů.

Nesebar

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Můžeme navštívit Archeologické muzeum a Etnografické muzeum, podívat se na již zmiňované kostely, jako nejznámější můžeme uvést kostel Krista Pantokrata, kostel Vykupitele, či kostel Svatého Štěpána, nebo prostý a jednoduchý kostel Světa Bogorodica, v němž se nachází krásná sbírka ikon. Za zmínku rozhodně stojí také starý rybářský přístav s ruinami hradeb.

Nesebar je opravdu světovým klenotem a památkou, která i ve světovém měřítku patří mezi unikáty, má jedinečnou a charakteristickou atmosféru, přitahující turisty i z těch nejvzdálenějších koutů světě, kteří přijeli do Bulharska hlavně z důvodu poznávání zdejší historie a kultury.

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější zájezdy do Bulharska, letenky do Bulharska i ubytování v Bulharsku.