Základní informace o Nesebaru

Nesebar je starobylé městečko ležící 28 km severně od Burgasu a 3 km jižně od Slunečného pobřeží. Hodiny můžete brouzdat klikatými uličkami, kolek kamenných domů a zahrádek osázených fíkovníky a révovým vínem a na závěr dne posedět v kavárničce. Ideální pro ty, co mají rádi romantiku a historii. V Nesebru nenajdete hotelové komplexy, turisté jsou ubytováni především v rodinných penzionech. Z Nesebaru se pohodlně dopravíte do jiných letovisek za rušnější zábavou. Rušnější letovisko Ravda je s Nesebarem spojeno hrází.

Nesebar

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

V současné době je Nesebar jedno z nejpopulárnějších letovisek mezi zahraničními turisty, díky jeho starověké atmosféře. Podle legend bylo v Nesebaru nejméně 41 církví. To udělalo z Nesebaru, ve srovnání s nevelkým počtem obyvatel, druhé město ze světových osídlení s nejvyšším počtem církví na hlavu. Místní považují Nesebarské kostely za vrcholné dílo bulharské kultury.

Nejslavnější hotely ve městě jsou Mesambrija Hotel, Perla hotel a Bourgas Hotel. Vybrat si můžete ze spousty hotýlků a soukromých apartmánů a to bez předchozího objednání i ve starém městě. Turisty přijíždějící do města už očekávají místní, kteří nabízejí ubytování v soukromých apartmánech a hotelích.

Mapa města

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , letenky do Nesebaru i ubytování v Nesebaru.