Základní informace o Burgasu

Burgas je město ve východním Bulharsku, které je plné kontrastu mezi turistickou a průmyslovou částí. Je to přístav rozkládající se na březích Černého moře. Žije zde asi 215 000 obyvatel. Na bulharském pobřeží je Burgas druhé největší město a celkově je to páté největší město v zemi.

Průmysl je neodmyslitelnou součástí tohoto města. Chemie a ropné rafinérie tu vždy jen vzkvétali. A tak v průmyslové oblasti často najdeme jezera plná špinavé vody a bezútěšnou krajinu. Nenalezneme tu mnoho historických památek, ale i tak je Burgas důležitým turistickým městem. Nalezneme tu totiž mezinárodní letiště, přes které sem cestuje nespočet turistů.

Burgas

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Mnozí turisté přes Burgas cestují i dále na jih. Na druhou stranu Burgas nabízí i krásnou a udržovanou turistickou oblast. Pro turisty Burgas nabízí nevšední pláže. Jejich písek má totiž šedou barvu. Je to způsobeno vysokým obsahem magnetovce. Magnetovec má dokonce blahodárné léčivé účinky a tak sem přitahuje spousty turistů. Je nutné také říct, že voda je tu čistá a jasná. Průmysl ani fakt, že Burgas je přístavní město, kvalitě vody nijak neublížil.

Turistická část města je pokryta hojnou zelení, stánky a drobnými občerstveními. Za pláží najdeme nádherný udržovaný park, který zaručuje oddělení líbivé turistické oblasti od průmyslového centra. S oblíbenými cíli turistů to není v Burgasu ideální. Oblíbenými jsou místní muzea, kostely, synagogy a jezera v okolí. Nejnavštěvovanější jezera jsou Atanovsko a Burgasko jezero a Laguna Poda. Kolem jezer nalezneme krásnou divokou přírodu a mnoho různých druhů ptactva.

Mapa města

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější zájezdy do Burgasu, letenky do Burgasu i ubytování v Burgasu.