Základní informace o Melniku

Toto město je velice dobrou volbou pro ty, kteří do Bulharska cestují hlavně za účelem poznávání kultury a také jsou fanoušci dobrého vína. Melnik se nachází v Blagoevgradské oblasti na jihozápadě Bulharska v oblasti pohoří Pirin.

Město leží jen asi 20 km od hranice s Řeckem, je architektonickou rezervací s 96 domy, jež jsou prohlášeny za kulturní památku. Před zhruba 100 lety zde žilo 20 000 lidí, v dnešní době zde ale žije jen 385 lidí a to z něj dělá nejmenší město v Bulharsku.

Melnik

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Oficiálně je to město hlavně kvůli své historické důležitosti. Svojí jedinečnou architekturou a také díky nedalekému Roženskému klášteru, vzdálenému necelý 6 km od města jihozápadním směrem, je Melnik oblíbenou destinací nejen bulharských, ale hlavně zahraničních turistů.

Je také znám díky působivým přirozeným pískovým pyramidám, které připomínají obří houby. Staré věže a obelisky se nacházejí na území o velikosti 17 km² mezi Kurlanovem a Roženem.

Melnik je také proslulý svoji vinohradnickou tradicí, jež sahá až do roku 1346. Zdejší réva dává vzniknout robustním, temné zbarveným červeným vínům. Město obklopuje krásná příroda. K bohoslužbám slouží 12 dochovaných kostelů, zajímavý je například kostel sv. Petra a Pavla s dochovanými ikonami z 19. století, či kostel Sveti Nikolaj Čudotvorec, který byl v 18. století velkoměstským kostelem.

Mapa města

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , letenky do Melniku i ubytování v Melniku.