SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!
Berlínský kongres se snažil urovnat územní spory na Balkáně a udělil Bulharsku status knížectví. Nekončící povstání přiměla zvoleného bulharského knížete Ferdinanda, aby se prohlásil carem Bulharska. Roku 1912 se spojilo Bulharsko s Řeckem, Srbskem a Černou Horou. V roce 1913 Bulharsko zradilo své spojence, ale bylo jimi poraženo a donuceno odevzdat část svého území.
Bulharsko bylo spojencem Německa v první i druhé světové válce, což pro něj nebylo moc výhodné. Po konci druhé světové války se Bulharsko stává komunistickým státem a o dva roky později je zrušena monarchie a vyhlášena socialistická republika. V roce 1949 se komunisté ujímají moci. Po sérii stávek a demonstrací se komunistická strana vzdala vedoucí úlohy. Ve výsledku se ale pouze přejmenovala a opět se ujala moci. Strana se nově pojmenovala Bulharskou socialistickou stranou. V roce 1990 získala opět nejvíce hlasů, ale v parlamentních volbách roku 1991 zvítězila opozice. Opozicí byl Svaz demokratických sil.
Prezidentem se stává Željo Želev. Željo Želev se narodil roku 1935. Následně dochází k decentralizaci ekonomiky, uznávají se práva menšin, kterých je až 10% v celkové populaci. Významnou menšinou v Bulharskou jsou i Romové.