Počasí na Slovensku

Průměrné teploty

MěsícPrůměrná měsíční teplotaPrůměrný měs. úhrn srážek
leden -0,5 42
únor 1,5 37
březen 6 36
duben 10,5 38
květen 15,5 54
červen 18,5 61
červenec 21 52
srpen 20,5 52
září 16 50
říjen 10,5 37
listopad 4,5 50
prosinec 1 48

Pro Slovensko je typické mírné podnebí s pravidelně se střídajícím ročním obdobím. Členitý terén země způsobuje výrazné rozdíly v teplotě a vlhkosti vzduchu.

Nejteplejším a nejslunečnějším slovenským územím je Podunajská nížina, kde průměrná roční teplota dosahuje 10,4°C , naopak nejchladnějším místem je Lomnický štít s průměrnou roční teplotou –3,7°C.

Nejteplejším měsícem je červenec, nejstudenější je leden, na horách únor. Jaro a oteplení nastává na Slovensku od března do dubna. Teplotně nejstálejší je léto s průměrnými teplotami od 16-26°C, v horských oblastech bývá chladněji. Podzimní pokles teplot přichází od září. Zimy jsou studené a suché, sníh v horských oblastech vydrží až 130 dní v roce.

Lokální předpověď

Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Bardejov, Bešeňová, Bojnice, Bratislava, Dudince, Dunajská Streda, Jižní Slovensko, Komárno, Košice, Kremnické vrchy, Liptov, Liptovský Mikuláš, Lučenec, Malá Fatra, Malacky, Martin, Michalovce, Nitra, Nízké Tatry, Nová Ľubovňa, Orava, Pieniny, Piešťany, Podhájska, Poprad, Prešov, Prievidza, Rajecké Teplice, Rožňava, Ružomberok, Senec, Sliač, Slovenský kras, Slovenský ráj, Spišská Nová Ves, Strážovské vrchy, Štrbské pleso, Terchová, Trenčianske Teplice, Trenčín, Trnava, Turčianske Teplice, Velká Fatra, Vrátna, Vyšné Ružbachy, Vysoké Tatry, Žilina, Zvolen