Základní informace o Liptovském Mikuláši

Liptovský Mikuláš je okresní město a známé turistické centrum na Slovensku. Nachází se v severní části země, na řece Váh, cca 3 km od vodní nádrže Liptovská Mara. Liptovský Mikuláš je obklopen na severu Západními a na jihu Nízkými Tatrami. V současnosti žije ve městě Liptovský Mikuláš cca 33 tisíc obyvatel. Historie města sahá do 13. století, přesně do roku 1286. Z této doby pochází první písemná zmínka. Liptovský Mikuláš nese jméno po svém patronovi, svatém Mikuláši. Již v 15. století mělo město právo pořádat dva trhy do roka. V 17. století se stalo sídlem okresu. V 19. století bylo významným střediskem Slovenského národního obrození.

Liptovský Mikuláš

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Dnes je Liptovský Mikuláš důležitým turistickým centrem. Z města vyrážejí turisté na výlety do Tater. Liptovský Mikuláš je krásné malebné město, nabízející spoustu památek. Mezi ty nejvýznamnější patří kostel sv. Mikuláše a evangelický kostel z 18. století. Navštívit tu můžete také muzea. Mezi nejnavštěvovanější muzea patří Slovenské muzeum ochrany přírody a jeskyňářství a expozice Tatrín. Ve městě najdete širokou nabídku ubytování, a také mnoho restaurací i obchodů.

Okolí města Liptovský Mikuláš nabízí nádhernou přírodu a nespočet historických památek. Můžete zde navštívit jeskyně, termální koupaliště, hory, hrady a mnoho dalšího. Jsou tu výborné podmínky pro turistiku i cykloturistiku. Vodní nádrž Liptovská Mara je ideálním místem pro vodní sporty. Cca 4 km od centra města Liptovský Mikuláš stojí jeden z největších aquaparků na Slovensku – Tatralandia. Hned vedle aquaparku můžete navštívit westernové městečko. Liptovský Mikuláš je jako stvořený pro aktivní dovolenou v jakémkoliv ročním období.

Mapa města