Základní informace o Bardejove

Toto město je považováno za jedno z nejkrásnějších na Slovensku. Žije zde asi 33 tisíc obyvatel. Město Bardejov se skládá z šesti městských částí (Bardejov, Bardejovská Nová Ves, Bardejovská Zábava, Bardejovské Kúpele, Dlhá Lúka, Miháľov).

Historické centrum města s komplexem staveb tvořících židovské suburbium je zapsáno na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Na Radničním náměstí se nachází překrásné gotické měšťanské domy (téměř všechny domy sloužili také pro obchodní účely, proto po celém přízemí vedla průchozí chodba, z té se poté vcházelo do spodních místností, do druhého podlaží a na schody do pivnice, místnosti byly seřazené za sebou, jednotlivé vchody byly lemované a zdobené kamennými portály), gotická trojlodní bazilika sv. Egídia, bývalá Městská radnice (první renesanční stavba na území Slovenska. Zajímavé je také městské opevnění, které je jedním z nejdokonalejších a nejzachovalejších v Evropě. Dolní brána uzavírala vstup do města na severovýchodě už od 14. století.

Bardejov

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Velmi známé jsou také Bardejovské Kúpele, jejichž bohatstvím jsou léčivé minerální prameny. Lázně leží v klidném prostředí jehličnatých a listnatých lesů a první zmínky o jejích léčivých pramenech pochází už ze středověku.

Mapa města