Základní informace o Rajeckých Teplicích

Rajecké Teplice jsou lázeňská obec v severozápadní části země, v Žilinském kraji, asi 15 km od Žiliny, v podhůří Malé Fatry, v Rájecké dolině, na říčce Rajčanka. Rajecké Teplice jsou známé hlavně díky svým termálním pramenům. Rajecké Teplice jsou malebná obec s 2 krásnými lázeňskými parky – anglickým a francouzským. Historie obce Rajecké Teplice sahá do 14. století, přesně do roku 1376, ze kterého pochází první písemná zmínka. V roce 1610 zde nechal postavit Juraj Turzo první lázeňský dům. Současnou podobu získala obec ve 30. letech 20. století. V roce 1989 získaly Rajecké Teplice statut města. Nejvýznamnější památkou přímo v obci Rajecké Teplice je kostelík Nanebevzetí Panny Marie. Oblíbeným místem je také Labutie jazierko, po kterém se můžete projet na lodičce.

Rajecké Teplice

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Zdejší termální prameny mají teplotu kolem 39°C. Léčí se tu nemoci pohybového ústrojí a nervové choroby. Pro návštěvníky jsou tu bazény s termální vodou, sauny, uhličité koupele, oxygenoterapie, perličkové koupele, whirlpool, parafínové zábaly, solux, masáže, fitness a mnoho dalšího.

Nejvyhledávanějším lázeňským objektem je Vodný svet Aphrodite. Mimo lázeňských objektů je tu i termální koupaliště Laura. Okolí obce nabízí krásnou přírodu a mnoho památek. Nejvyhledávanějším cílem je nedaleký hrad Lietava.

Mapa města