Základní informace o Trenčíně

Trenčín leží na západě země a protéká jím řeka Váh. Žije zde asi 56 tisíc obyvatel. Město je přirozeným geografickým centrem středního Pováží a společně s Nemšovou, Trenčianskými Teplicemi, Novou Dubnicou, Dubnicou nad Váhom, Ilavou a Trenčínskou Teplou tvoří aglomeraci, ve které žije asi 120 tisíc obyvatel. Je významným centrem obchodu, hospodářství, kultury a sportu. Trenčín patří k nejstarším slovenským městům, jeho historie sahá až do 11. století.

Trenčín

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Mezi nejzajímavější památky patří určitě Trenčínský hrad, který se tyčí na skalní výšině, Farní kostel a Farské schody, které k němu vedou, Pohřební kaple a kostnice svatého Michala, Městská brána (z 15. století, má typický gotický lomený oblouk), kostel a klášter Piaristů, Evangelický kostel nebo Židovská synagoga.

Zajímavé je také Arcentrum synagóga, kde sídlí městská galerie. Prezentují se zde díla profesionálních i neprofesionálních umělců z Trenčínského regionu. Vsup je zdarma. Jedinečnou sbírku slovenské umění z 20. století vlastní Galéria Miloša Alexandra Bazovského. Galerie je otevřená každý den kromě pondělí od 9 do 17 hodin a základní vstupné činí 1,30 €. Navštívit byste určitě měli také Trenčianské muzeum, které sídlí v budově bývalého Župného domu. Nachází se zde stálé expozice se zaměřením na historii, přírodu, archeologii, národopis a umění Trenčína. Muzeum je otevřeno každý den, kromě pondělí od 9 do 16 hodin. Základní vstup je jedno euro.

Mapa města